Laravel dla amatorów czy początkujących?

#stronywwwzamosc #Framework #Phalcon #Laravel #Composer #Codelgniter #Symfony2 #RPS #MemoryUsage

Laravel dla amatorów czy początkujących?

Odpowiedź: Prawdopodobnie dla jednych i drugich i tą tezę postaram się Wam wykazać w artykule poniżej…

Każdy programista wie jak wygląda dobry Framework ale czy w ogóle zastanawiamy się jakiego użyć? Część z nas napewno tak ale tylko część osób działa jakościowo a nie niczym nie uargumentowanym schematem!

Swój artykuł opieram na doświadczeniu i opiniach innych programistów, którzy mają doświadczenie w minimum 3 Frameworkach. To tak trochę jak by zapytać żonatego mężczyznę w obecności jego żony czy podobają mu się blondynki mając żonę brunetkę… wiadomo o co chodzi

Wraz z kolegami po fachu w prywatnym zakresie przeprowadziliśmy 50 badań opinii przez okres 30 dni badawczych w listopadzie, grudniu 2016r. oraz styczniu bieżącego roku gdzie zapytaliśmy o preferowany Framework uzasadnienie dlaczego oraz poprosiliśmy o odniesienie się do treści materiału ze strony http://blog.a-way-out.net/…/…/03/27/php-framework-benchmark/
Podczas analizy wyników w pytaniu o preferowany Framework przodował właśnie Laravel ale prosząc o jakieś konkrety żeby uzasadnić wybór to najczęstszymi były: „Na tym najlepiej mi się pracuje”, „Bo tak, bo lubię” – sam nie wiem co o tym myśleć… przyzwyczajenie czy brak pomysłu na jakość wykonywanej usługi? – brak przekonywujących dowodów na sprawność tego Frameworku!
Po odpowiedzi na pierwszą część pytań przedstawialiśmy materiał z linku powyżej zadając pytanie dlaczego właśnie Laravel i czy warto się upierać przy czymś takim? Następnie w klasyfikacji padały: Yii, Codelgniter, Symfony2 oraz Phalcon. Pomimo analizy twardych danych zdania również były podzielone ale argumentacja cyfr zaczęła przemawiać do osób którym zostały zadane pytania na temat Frameworku.

Większość amatorów – programistów uważa, że czyste PHP jest dobrym językiem bo jest popularny. Znajomość PHP wywołuje wrażenie wystarczającej wiedzy ale właśnie z powodu zbieraniny n00b inni programiści uważają, że PHP wcale dobry nie jest.

Badani wspominali o Composerze jako zalecie Laravel’a który jest nieświadomy dla Frameworku z którym jest używany.
Biorąc pod uwagę dane z wykresu możemy podejrzewać, że koszt utrzymania serwisu z dużym ruchem we Frameworku Laravel będzie około 1 000 razy droższy niż utrzymanie Frameworku Phalcon.Zwolennicy Phalcon’a cenią go za jego szybkość oraz za bardzo merytoryczną zawartość oraz bezpieczeństwo danych.
Użytkownicy Symfony2 twierdzą że jest najbardziej modułowy i elastyczny ale jego największą wadą jest wolne działanie spowodowane przez natłok wszystkich dostępnych funkcji.

error: Treść prawnie chroniona!
Skip to content