Strony www Zamość logo android

Nowości w Android 10

#stronywwwzamosc #Android10 #AndroidQ #Google

Nowości w Android 10

Posiadacze urządzeń z systemem Android mają spore kłopoty z tempem wdrażania. Winni są tutaj z całą pewnością producenci poszczególnych smartfonów. Google konsekwentnie rozwija swoją platformę udostępniając kolejne nowe wersje a w tym roku nastąpi premiera Androida 10.

Na pierwszym planie będą zauważalne zmiany wizualne gdzie największą zmianą powinien być Dark Mode pozwalający na zmianę interfejsu na ciemny. Funkcjonalności będą widoczne również w samych aplikacjach a nie tylko z poziomu oprogramowania. Trudno też to nazwać czymś w rodzaju „wow” bo już była o tym mowa w przypadku Messenger i Facebook.

Również można się spodziewać palety kolorów dodatkowych a w połączeniu z funkcjonalnościami takimi jak: zmiana czcionki nagłówków i treści oraz niestety niedostępnymi obecnie animacjami powinno to stanowić całkiem fajny zespół możliwości do personalizacji.

Składane smartfony na chwilę obecną jakoś jeszcze nie przekonują do siebie i nie wiadomo czy przekonają natomiast producenci wyrażają zainteresowanie takowym pomysłem. W obecnej sytuacji rynkowej – szansy pokazania się takich urządzeń na rynku Google postanowiło na to odpowiedzieć bezproblemową wielozadaniowością; przełączaniem aplikacji pomiędzy wyświetlaczami.

Miłośnicy zdjęć również znajdą coś dla siebie w tym zakresie.
Rozbudowane aparaty fotograficzne stały się juz codziennością. Z Androidem Q będzie można zapisywać zdjęcia w formacie .jpeg z Dynamic Depth co umożliwia zachowanie danych dotyczących głębi i będzie możliwe łatwiejsza edycja zdjęć. Natomiast wszystko jest zależne od producentów czy zechcą z tego skorzystać.

Lokalizacja jako jedna z podstawowych funkcji, niekiedy bardzo przydatna ale problematycznym staje się ich nadużywanie przez aplikacje co skutkuje pożeraniem baterii w smartfonie.
Android Q będzie oferował zmiany w tym zakresie dodając funkcję ustawień jakie aplikacje mogą z tego korzystać czyli „na stałe”, „tylko wtedy gdy jest używana” ale będzie też można zablokować dostęp do lokalizacji na stałe.

Nagrywanie ekranu również będzie dostępne choć to żadna nowość. W Androidzie Q ma być domyślnie dostępna.
Sharing Shortcuts to kolejna nowość która ułatwi udostępnianie plików na przykład będzie możliwość tworzenia własnych skrótów.

Android Q ma spopularyzować tryb pracy stacjonarnej a o jego wersji istnieje dużo spekulacji. Google na chwilę obecną nie zamierza się wypowiadać w tym temacie stąd kwestia rozwiązania technicznego staje nieco enigmatyczna.

error: Treść prawnie chroniona!
Skip to content